Pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania na inwestycje

Doradztwo dotacyjne

Zdobycie finansowania dla swoich inwestycji nie zawsze jest łatwe. Musisz mieć pewność, że przedstawiasz swój biznes poprawnie i że jesteś gotów oddać coś wartościowego w zamian za gotówkę. Być może będziesz musiał sprzedać aktywa, które trzymałeś przez długi czas, albo wybrać organizację charytatywną, która nie świadczy usług we własnej społeczności. Szukając sposobów na uzyskanie finansowania dla swoich inwestycji, upewnij się, że poświęcasz czas na dokładne zbadanie opcji. Kiedy wiesz dokładnie, w co się pakujesz, łatwiej będzie podjąć decyzję, którą metodę finansowania wybrać.

Najważniejszymi kryteriami, które brane są pod uwagę przy udzielaniu dotacji są:

 • Charakter projektu
 • Model biznesowy
 • Wielkość rynku i stopień konkurencji
 • Wysokość wnioskowanych środków
 • Trwałość projektu
 • Grupa docelowa
 • Wpływ na społeczeństwo i środowisko
 • Rentowność projektu.

Im więcej kryteriów zostanie spełnionych, tym większa szansa, że projekt zostanie dofinansowany. Aby projekt był brany pod uwagę, musi on również znajdować się w kraju, w którym oferowane jest dofinansowanie, okres finansowania musi być otwarty, a Ty musisz być uprawniony jako właściciel projektu. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, czy zachęty dla Twojego sektora są dostępne i kiedy rozpoczyna się okres finansowania.

Sposoby na lepsze pozyskiwanie dotacji

 • Poznaj najnowsze trendy. Ważne jest, aby śledzić najnowsze trendy i rozwój w Twojej branży. Jakie rodzaje projektów są finansowane? W jakich sektorach obserwuje się wzrost zapotrzebowania? Jakie są możliwe źródła finansowania?
 • Zwróć uwagę na źródła finansowania, w których nie musisz przedstawiać zabezpieczenia. Niektóre z najlepszych grantów nie wymagają zabezpieczenia. Dobrym pomysłem jest znalezienie źródeł finansowania, które nie wymagają zabezpieczenia, ponieważ nie będziesz w stanie spłacić pożyczek, jeśli nie masz aktywów, aby je poprzeć.
 • Dążyć do uzyskania finansowania z agencji rządowych. Agencje rządowe są najlepszym źródłem finansowania, gdy nie są wymagane do zapewnienia zabezpieczenia.
 • Znajdź źródło finansowania, które pasuje do twojego projektu. Jeśli twój projekt skupia się na ważnym społecznie temacie, może być łatwiej znaleźć finansowanie z organizacji charytatywnej. Jeśli rozpoczynasz biznes, który będzie miał znaczący wpływ na środowisko, możesz być w stanie znaleźć finansowanie z funduszu zielonego biznesu.
 • Wypróbuj crowdfunding. Crowdfunding to świetny sposób na znalezienie wstępnego finansowania dla projektu.
 • Bądź kreatywny podczas szukania finansowania. Możesz nie znaleźć najlepszego źródła finansowania po prostu wyszukując w Internecie "finansowanie dla start-upów". Zamiast tego zastanów się, kto może skorzystać z twojego projektu i jak możesz go znaleźć.
 • Bądź wytrwały. Jeśli jedno źródło finansowania nie wypali, nie zniechęcaj się i natychmiast przejdź do następnego. Być może będziesz musiał wypróbować kilka różnych źródeł, zanim znajdziesz właściwe dopasowanie.

Jak wybrać odpowiednią organizację pożytku publicznego do wsparcia?

Najlepszym sposobem na wybór organizacji charytatywnej jest wybranie sprawy, która jest dla Ciebie ważna. Następnym krokiem jest podjęcie decyzji, jak chcesz wspierać tę sprawę. Istnieje wiele sposobów na finansowe wsparcie organizacji charytatywnej i ważne jest, aby znaleźć metodę, która jest najlepsza dla Ciebie.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na przekazanie darowizny, istnieje kilka aplikacji mobilnych, które ułatwiają przekazanie kilku dolarów, kiedy tylko chcesz. Możesz również wspierać organizacje charytatywne, poświęcając swój czas, co może być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi i wywarcie pozytywnego wpływu na swoją społeczność.

Inną opcją jest oddawanie przedmiotów, których już nie potrzebujesz. Możesz zorganizować wyprzedaż garażową i przekazać uzyskane w ten sposób pieniądze, możesz też poszukać w Internecie organizacji charytatywnych, które przyjmują darowizny konkretnych przedmiotów.